Kayalıoğlu'nda Tarım Arazilerine Su Taşkınlığı Önlemi

Akhisar’ın Kayalıoğlu Mahallesi’nde 3 kilometrelik dere temizliği yaparak tarım arazilerinin su taşkınları nedeniyle zarar görmesinin önüne geçti.

Kayalıoğlu'nda Tarım Arazilerine Su Taşkınlığı Önlemi

MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar’ın Kayalıoğlu Mahallesi’nde 3 kilometrelik dere temizliği yaparak tarım arazilerinin su taşkınları nedeniyle zarar görmesinin önüne geçti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, dere temizlik çalışmalarıyla ekili ve dikili alanları muhafaza ediyor. Mahsullerin dere taşkınlarından zarar görmesini önlemeyi amaçlayan çalışmalarla Akhisar ilçesine bağlı Kayalıoğlu Mahallesi’ndeki taşkın riski de ortadan kaldırıldı. MASKİ Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapan ekipler, mahallede 3 kilometrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirdiler. Yapılan çalışma sayesinde taşkın riskinin toprak yolu ve civarda bulunan zeytinlikleri tehdit etmesinin önüne geçildi.
“Çiftçi vatandaşlarımız için çok iyi oldu”
Kayalıoğlu Mahalle Muhtarı Armağan Ağdanlı, “Mahallemizde yapılan bu çalışma deredeki suların arazilere taşmasını engellemek amacıyla çok faydalı oldu. Özellikle de civarda özel mülkü ve ekili mahsulü bulunan vatandaşlarımız rahat nefes aldı. Bu hizmetler için başta Cengiz Başkanımız olmak üzere; MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a ve daire başkanlarına,  Akhisar Koordinatörlüğüne ve MASKİ çalışanlarına çok teşekkür ederiz” diye konuştu.8 Haziran 2017 Perşembe 16:06

http://www.akhisaryorum.com/haber/kayalioglunda-tarim-arazilerine-su-taskinligi-onlemi-4447.html