Zeytin Yetiştiriciliği ve Zeytinyağı Tadım Eğitimi

“Eğitimli Çiftçinin Bereketli Zeytini” projesi kapsamında üreticilere Zeytin Yetiştiriciliği ve Zeytinyağı tadım eğitimleri verildi.

Zeytin Yetiştiriciliği ve Zeytinyağı Tadım Eğitimi

Zeytinliova Kalkınma ve Dayanışma Derneği (ZEYKAD) tarafından yürütülen ve T.C İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı Tarafından desteklenen “Eğitimli Çiftçinin Bereketli Zeytini” projesi kapsamında üreticilere Zeytin Yetiştiriciliği ve Zeytinyağı tadım eğitimleri verildi.

Eğitime Zeytinliovalı 40 zeytin üreticisi katılım gösterdi. Zeytindostu Derneği tarafından verilen eğitimde; Zeytin ve zeytinyağında ki kalite kriterleri, zeytinde hastalık ve zararlı mücadelesi, gübreleme, sulama ile zeytinyağı duyusal analizi konularında eğitim verildi. Yoğun katılımın sağlandığı eğitimler sonunda üreticilere sertifikaları verildi.

ZEYKAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tabakçı, “Derneğimizce yürütülen Projemizin üreticilerimize faydalı ve hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu proje bundan sonraki yürüteceğimiz projeler için çok önemli bir birikim ve tecrübe olmuştur. Proje boyunca konu uzmanlarımızdan alınan eğitimler çok değerlidir. Ancak projemizin en büyük çıktısı, Üreticilerimizin göstermiş olduğu birlik ve beraberlik olgusudur. Yönetim Kurulum adına tüm üyelerimize, katılımcılarımıza ve Zeytindostu derneğinin uzman eğitmenlerine sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.23 Mayıs 2017 Salı 16:32

http://www.akhisaryorum.com/haber/zeytin-yetistiriciligi-ve-zeytinyagi-tadim-egitimi-4324.html