Eski Hükümlülerin Acil Yardım KursuEski Hükümlülerin Acil Yardım Kursu

TürkKızılayı Manisa Şube Başkanlığı ile Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı arasında eski hükümlülerin acil yardım konusunda bilgi eksikliğinin giderilmesine katkı sağlamak ve eski hükümlülerin sosyalleşebilmesine yardımcı olmak için imzalanan ‘İlkyardım Kursu Projesi’nin sertifika töreni gerçekleşti. Törene Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Daire Başkanı Ersoy Arslan da katıldı.

Türk Kızılayı İzmir Şube Başkanlığı İlk Yardım Eğitim Merkezi Eğiticileri tarafından 16 saatlik Temel İlk Yardım Eğitimi alan ve başarılı olan katılımcılara 3 yıl geçerliliği olan Avrupa’da da geçerli ilkyardım sertifikaları ve kimlikleri törenle sahiplerine verildi. Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleşen sertifika dağıtım törenine Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Daire Başkanı Ersoy Arslan, Türk Kızılayı İzmir Şube Başkanı Prof. Dr. Aslı Özer, Manisa Şube Başkanı Cemal Kahraman, Kan Merkezi Müdürü İsmet Nardal, Baro Başkanı Ali Arslan, Cumhuriyet Savcısı Korhan Sert, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetkilileri ve çalışanları, Türk Kızılayı kadın gönüllüleri katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından açılış konuşmaları ve sertifika dağıtım töreni gerçekleşti. 
İlk Yardım Sertifikaları Törenle Dağıtıldı
Törende konuşma yapan Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanı Cemal Kahraman, “Bir yıl önce Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı ile imzaladığımız İlk Yardım Kursu Projesi’nin sertifika törenini gerçekleştirmekten onur ve gurur duyuyorum.  Bildiğiniz üzere ilk yardım profesyonel yardım ekipleri gelene kadar hasta ve yaralı kişiye ani olarak yapılan yardımdır. Yaşamımız boyunca ilk yardımı gerektiren durumlarla her zaman karşılaşabiliriz. Proje kapsamında denetimli serbestlikten yararlanan hükümlülere acil yardım hakkında eğitim vererek sosyal hayata dahil olmalarına vesile olmaya çalıştık” dedi. Konuşmanın ardından sertifika dağıtım töreni gerçekleşti ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle program son buldu.23 Mayıs 2017 Salı 15:10

http://www.akhisaryorum.com/haber/eski-hukumlulerin-acil-yardim-kursu-4317.html