Ertelenen 19 Mayıs Gösterileri YapıldıErtelenen 19 Mayıs Gösterileri Yapıldı

Hava muhalefeti nedeniyle ertelenen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı törenleri Cumartesi günü Akhisar Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul bahçesinde saat 10.30’da başladı. Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri öğretmeni Mehmet Güçyener ve Muhasebe Öğretmeni sevim Zenginoğlu'nun sunuculuğunu yaptığı Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı töreni, Saygı Duruşu ve Müzik Öğretmeni Mustafa Kılınç yönetiminde İstiklal  Marşının okunmasıyla başladı.   

 

Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, Akhisar Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hv. İs. Albay Mehmet Şahin, Belediye Başkanı Salih Hızlı, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Burak Kocaoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar, İlçe Jandarma Komutanı Jan. Binbaşı Mete Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer, Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay yaptı. Hasan Hüseyin Oktay;" Mustafa Kemal’in Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin Anadolu’da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 98. yıldönümü olan bu anlamlı günde hepinizi en içten saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Milletimizin tüm onur ve asa Büyük Önde Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıçıdır 19 Mayıs. 19 Mayıs gençlik demek; Gençlik ise gelecek demektik. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçileri bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesi demektir.

 

Sevgili gençler;

 

Sizler, sizlere bağımsızlık ve istiklal aşkını veren, Kara Fatmaların, Nene Hatunların, Tevhide Ninelerin, Halil ve Saçlı Efelerin, Reşat Beylerin, Rıza Çavuşların, Sütçü İmamların, Seyit Onbaşıların;  Tarihi tarih yapan: Ertuğrul Gazilerin Barbarosların, Ulubatlı Hasanların, Yavuzların soyundansınız.” Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluk içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak e ilelebet korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başt4 gelen sorumluluğunu olmalıdır.

 

Sevgili gençler,

 

Temeli 19 Mayıs’ta Mustafa Kem4l Atatürk tarafından atılan “Milli Egemenlik” ilkesi ile birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanmış, 15 Temmuz’da hepimizin yakınan yaşadığı hadisede de olduğu gibi çarenin ancak ve ancak millette olduğu tescillenmiştir. Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız olan “Milli İrade’ yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk’ün 19 Mayısı armağan ettiği siz gençlere büyük görevler düşmektedir. Unutmayalım ki: her 19 Mayıs’ı Samsun’dan, elden ele Ankara’ya koşturulan bayrağımız, rengini, siz asil Türk evladının damarlarındaki asil kandan almaktadır. Unutmayınız ki “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. Sözde değil, bu özde duygularla, Büyük Önder Gazi Mu Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarım se seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; siz gençlerimizin bayramını can-ı gönülden tebrik ediyorum" dedi.

 

Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Sema Aşkın," Ben Bandırma Vapuru" şiirini okudu. Okulun öğrencileri Mehmet Günay ve Atakan Organcı müzik dinletisini sundular. Daha sonra Akhisar Halk Eğitimi Merkezinin açmış olduğu kurs neticesinde oluşturulan Akhisar Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibinin gösterileri izleyiciler tarafından çok beğenildi.

 

Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, önceden düzenlenen yarışma parkurunda yarıştılar. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı anma etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyaları Protokol tarafından verildi. Töreni sona erdikten sonra Protokol, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramında görev alan Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü H. Hüseyin Oktay, Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü İsmail Karabıçak ve öğretmenleri tebrik ettiler. 20 Mayıs 2017 Cumartesi 16:03

http://www.akhisaryorum.com/haber/ertelenen-19-mayis-gosterileri-yapildi-4300.html