Akhisar'da 15. Dönem Kepleri HavayaAkhisar'da 15. Dönem Kepleri Havaya

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Akhisar Meslek Yüksekokulu'nun 15. dönem mezuniyet töreni büyük bir katılım ve coşkuyla kutlandı. Yaklaşık olarak 400 öğrenciyi mezun etmenin gururunu yaşayan Üniversitenin mezuniyet törenine Akhisar kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, öğretim elemanları, idari personel çalışanları, öğrenciler ve öğrencilerin aileleri’ nin yanı sıra Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kemal Çelebi ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muzaffer Tepekaya katıldı. 

Misafirlere yerleşke bahçesinde verilen mezuniyet ikramının ardından, Konferans Salonu'ndaki törene geçildi. Akhisar Meslek Yüksekokulu 2016-2017 Eğitim-Öğretim dönemi 15.dönem birincisi Osman Fırat Kahveci  mezunları adına yaptığı konuşmasında; Bu başarıyı elde etmesinde büyük emekleri olan, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi’ ye, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Muzaffer Tepekaya’ ya, Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ahmet Çetin’e, Bölüm Hocalarına, ailelerine sonsuz teşekkür ve şükranlarını ifade ederek, ” ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk veciz sözünü “Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar” ilke edinerek "2 yıllık egitim hayatlarında durmadan dinlenmeden ilerleyerek bu başarıları elde ettiklerini, mezun olmanın haklı gururunu yaşayarak, bundan sonraki yaşamlarında bu üniversiteden aldıkları kaliteli eğitimler ve Hocalarımızdan öğrendiğimiz mesleki bilgi ve tecrübeler ışığında hayata güvenle baktıklarını ifade ederek okul kütüğüne 15. Mezunlar adına ismini çaktı.

Akhisar Meslek Yüksekokulu Doç. Dr. Ahmet Çetin yaptığı konuşmasında, "Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi hem mesleğe hem hayata hazırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını, öğrenci odaklı eğitim-öğretim anlayışımızda sektör ile işbirliklerimizin olmazsa olmazlarımızdan olduğu, pek çok sektör ile işbirliği kapsamında öğrencilerimizin mesleki bilgi ve becerilerini artırarak sektör ihtiyaçlarına cevap veren ve sektör tarafından tercih edilen üniversite olmayı ilke edindiklerini, Sayın Rektörümüzün İntörn eğitime geçmeleri de sektör ile işbirliklerimizi daha da hızlandırmıştır. Mezun olan öğrencilerimizin yetişmesinde büyük emeği olan  başta Sayın Rektörümüz Prof.Dr.Ahmet Kemal ÇELEBİ’ ye, akademik ve idari personelimize, onları bebeklikten bugünlere kadar üzerinde titreyerek yetiştiren ailelerimize, bizlere destek veren sektör temsilcilerimize, Akhisar kamu ve özel sektör temsilcilerine şahsım ve kurumum adına teşekkür ederim, mezun olan öğrencilerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun" dedi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi yapmış olduğu konuşmasında, "Yeni bir dünya kuruluyor, bu yeni dünyada Manisa Celal Bayar Üniversitesi olarak "Önce insan, sonra insan ve her zaman insan" diyerek eğitimi, kültürü ve gençliği çok önemsiyoruz. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da öğrenci odaklı çalışmalarımız devam edecek. Medeniyet iddiamızın en güçlü kaynağı sizlersiniz. Başta aileleriniz ve hocalarınız olmak üzere başarılarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum. Allah'a emanet olun" dedi.

Tören; Akhisar Meslek Yüksekokulu  birincisi Osman Fırat Kahveci, ikinci Rümeysa Altunışık ve üçüncü Kerem Koç' a başarı belgeleri Rektör Prof. Dr. Ahmet Kemal Çelebi, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Muzaffer Tepekaya’ ya, Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ahmet Çetin tarafından verilmesinin ardından protokol ve ve katılımcılar tarafından Endüstriyel Tavukçuluk, Pazarlama, Bilgisayar Programcılığı, Makine, Elektrik ve Otomotiv Teknolojisi Programlarının dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve mezunlarımıza diplomaları takdim edilerek hatıra fotoğrafı çektirildi. Tören üniversite bahçesinde gerçekleştirilen kep atma ile sona erdi.19 Mayıs 2017 Cuma 14:23

http://www.akhisaryorum.com/haber/akhisarda-15-donem-kepleri-havaya--4293.html