MHP Pazar Günü Kongreye gidiyor! 2 Aday VarMHP Pazar Günü Kongreye gidiyor! 2 Aday Var

MHP Akhisar İlçe Teşkilatı Kongresi bu hafta sonu yapılacak. Referandum nedeniyle ve MHP Genel Merkezi tarafından 2 kez ertlenen MHP İlçe Teşkilatı Kongresi 21 Mayıs'ta yapılacak. Yönetimine, Mevcut Başkan İbrahim Uğurlu’nun yanı sıra Başkan Yardımcılığını yapan Fatih Bilgen de 21 Mayıs'ta yapılacak kongrede aday olarak çıkacak. 

MHP Akhisar İlçe Teşkilatı Başkanlığı’na 2. Aday mevcut yönetimin içinden çıktı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin 21 Mayıs Pazar günü, Merkez Park içindeki Akhisar Belediye Sinema Salonu’nda saat 12.00’de yapılacak  İlçe Kongresi’nde, İbrahim Uğurlu’nun karşısına yardımcısı Fatih Bilgen rakip aday olarak çıkacak. Otomotiv ticaretiyle uğraşan Akhisar Eski Ülkü Ocakları Başkanı ve şu anki İlçe başkan yardımcısı Fatih Bilgen’in adaylığını bugün MHP İlçe Teşkilatı binasında açıklayacak.1983 Akhisar doğumlu olan Bilgen, evli 1 çocuk babası ve memur bir ailenin oğlu.. Siyasi yaşantısına Ülkü Ocakları’nda başlayan ve her kademesinde görev aldıktan sonra Akhisar Ülkü Ocakları başkanlığını da yaptı.2015 yılındaki Milliyetçi Hareket Partisi İlçe kongresinde yönetim kuruluna seçilen Fatih Bilgen, mevcut İlçe Başkanı İbrahim Uğurlu’nun da başkan yardımcılığını yapıyordu. 

Kongre öncesi görüştüğümüz iki adayın da düşüncelerini aldık. Mevcut Başkan İbrahim Uğurlu, "Kongrede her parti üyesi başkanlığa ve yönetime talipli olabilir. Buna engel tüzük maddemiz yoktur. Her adayı olumlu karşılar, dostane içinde yarışırız. Ancak şuana kadar resmen adayım diyen bir MHP'li kardeşimiz çıkmadı. Ancak bu çıkmayacak anlamına gelmez. Kongrede adayım diyen her rakibin elini sıkar başarılar dilerim. MHP'nin kongreleri her zaman şölen havasında geçti, bu kezde öyle olacaktır. 30 Nisan'da yapmayı ilan ettiğimiz kongrenin ertelenmesi bizimle ilgili değil, bunu genel merkez erteledi. Bir adayın çıkışı ile ilgili erteleme değildir. Ertelenmesi konusunda bir talebimiz de olmadı. Kongre için her türlü tedbirleri alıyoruz'' şeklinde konuştu. 

Kongreye giderken sürecin biraz sancılı gittiğini ve sıkıntıların olduğunu belirten Fatih Bilgen de, "Ülkücü kardeşlerimizin,  bize görev üstlenmemiz noktasında talepleri oldu. Geçmişte Ülkücülerin başkanlığını yaptım. Bu talep karşısında sorumluluktan kaçamazdım. Sorumluluk alarak 21 Mayıs tarihinde yapılacak kongrede adaylığımı açıklayacağım. Sıkıntılar var. Bu yüzden bir basın toplantısı düzenleyerek adaylığımı önceden açıklamak istemedim. Partimizi yıpratma taraftarı değilim. Yıpratıcı durumlardan da kendimizi alıkoyuyoruz. Kongrede üyelerimizin desteğini alarak bu kez partime, başkanlık düzeyinde bulunarak hizmet etmek istiyorum'' dedi.16 Mayıs 2017 Salı 17:41

http://www.akhisaryorum.com/haber/mhp-pazar-gunu-kongreye-gidiyor-2-aday-var-4275.html