Elektrik Kesintili Su Kesintisine Son

MASKİ Genel Müdürlüğü, Alaşehir merkezin içme suyu ihtiyacını karşılayan Avşar’daki tesiste gerçekleştirdiği modernizasyon çalışmalarında son olarak jeneratör bağlantısı da yaparak, elektrik kesintisi kaynaklı su kesintilerinin önüne geçti.

Elektrik Kesintili Su Kesintisine Son

MASKİ Genel Müdürlüğü, Alaşehir merkezin içme suyu ihtiyacını karşılayan Avşar’daki tesiste gerçekleştirdiği modernizasyon çalışmalarında son olarak jeneratör bağlantısı da yaparak, elektrik kesintisi kaynaklı su kesintilerinin önüne geçti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, yeni nesil sistemlerle daha kesintisiz içme suyu için çalışıyor. Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı, il genelinde sürdürdüğü çalışmalarında hız kesmiyor. Bu kapsamda, daha önce Avşar’daki tesisteki motopomp sayısını artırarak toplam su kapasitesini yükselten MASKİ ekipleri, tesise 400 KVA gücünde jeneratör bağlantısı yaptı. Alaşehir merkezin su ihtiyacını karşılayan tesis, jeneratör sayesinde elektrik kesintilerinden etkilenmeyecek.

Elektrik Kesintisi Kaynaklı Su Kesilmeyecek

MASKİ Genel Müdürlüğü Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Daire Başkanı Ali Öztozlu, aldıkları önlemler sayesinde il genelinde su kesintisi yaşanmasını minimize etmeye çalıştıklarını ifade etti. Daire Başkanı Öztozlu, “Alaşehir merkezin su ihtiyacını karşılayan tesiste yoğun çalışmalarımız sonrasında 4 adet motopompu yenileyip, su kapasitesini 600 tona çıkarmıştık. Yeni nesil sistemler sayesinde elektrikten de tasarruf ediyorduk. Ancak sistemleriniz ne kadar yeni olursa olsun, elektrik kesintisi yaşandığında merkeze su ulaştıramıyoruz. Bu yüzden 400 KVA’lık bir jeneratör alımı yaparak tesisimize bağlantısını yaptık. Herhangi bir elektrik kesintisi yaşanması durumunda yeni jeneratörümüz devreye girerek vatandaşlarımız elektrik kesintilerinden kaynaklı su kesintisini hissetmeyecek” dedi.11 Nisan 2017 Salı 13:42

http://www.akhisaryorum.com/haber/elektrik-kesintili-su-kesintisine-son-4041.html