SÖZÜMÜZ SÖZ KÖYLERİ TEKRAR KURACAĞIZ

Akhisar CHP İlçe Örgütü Milletvekili Adayları Mustafa Başgülşen ile halkın nabzını tuttu.

SÖZÜMÜZ SÖZ KÖYLERİ TEKRAR KURACAĞIZ

Akhisar CHP İlçe Örgütü Milletvekili Adayları Mustafa Başgülşen ile halkın nabzını tuttu.

Akhisar CHP İlçe Yöneticileri ile birlikte gündüz esnaf ziyareti yapan Mustafa Başgülşen gece ise Çobanhasan, Selvili, Tütenli ziyaretlerinde bulundu. Kadın Kolları ve Gençlik Kollarının da katıldığı seçim çalışmasında belde ve köylerin büyükşehir yasasından dolayı kapatıldığını, CHP iktidarında tekrardan kurulacağını dile getirdi.

OLDU BİTTİ İLE BU İŞLER OLMAZ, SİZE SORACAĞIZ

Manisa CHP Milletvekili Adayı Mustafa Başgülşen hükümetin kendi kafasına göre hareket ederek halka sormadan kökü 100 yıllara dayanan belediyelik beldeleri, köyleri kapattığını Manisa’yı Büyükşehir yaparak belde ve köylerde yaşayan vatandaşları mağdur ettiklerini dile getirdi. Ayrıca Mustafa Başgülşen konuşmasında; “Sizlerin fikirleri alınmadan, danışılmadan, oldu bitti mantığı ile hayatınızın düzenini yılların vermiş olduğu alışkanlıkları daha doğrusu yaşam tarzını değiştirmeye kimsenin hakkı yoktur. Bu hükümet Manisa’yı Büyükşehir yaparak sizin tüm hayatınızı bir gecede değiştirdi. Belki şimdi çok fazla hissetmiyorsunuz ama ilerleyen yıllarda bunun çok daha farkına varacaksınız. Biz her zaman dedik merkezden değil, yerel yönetim. Eğer belde ve köyleri daha geliştirse daha güçlendirse sizlere hizmet daha fazla gelecek. Ama biz bunun mağduriyetinin çok ağır olacağını önceden söyledik halende söylüyoruz. Manisa’nın Büyükşehir olmasına karşı değiliz ama Akhisar ve diğer ilçelerde belde belediyelerin kapatılmasına, köy statüsünün değişmesine arazilerinizin, taşınmazlarınızın, yetkilerinizin elinizden alınmasına karşıydık. Hatta bunlarında daha da çoğaltılıp güçlendirilmesini istedik. Fakat karşımızdaki hükümet ne bizleri dinledi nede sizlere sordu. Ama sizlere söz olsun ki CHP 7 Hazirandan sonra iktidara geldiği gibi sizlere tekrardan soracağız. Eğer isterseniz eski köy ve belde sistemine geri döneceğiz. Yok biz halimizden memnunuz derseniz bu şekilde devam edecek. Yani küçük bir referandum yapacağız. Ama çok net söylüyorum ki genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da her zaman söyler, siz istediğiniz takdirde kesinlikle köy ve belediyeleri yeniden kuracağız.” Dedi.

Manisa Milletvekili Mustafa Başgülşen Akhisar da gençler tarafından ilgiyle karşılandı. Genç olmasının avantajını kullanan Mustafa Balgülşen gençlerden gelecek için CHP’ye destek istedi.22 Mayıs 2015 Cuma 20:20

http://www.akhisaryorum.com/haber/sozumuz-soz-koyleri-tekrar-kuracagiz-4014.html