Akhisar Yorum
Akhisar Yorum
Akhisar Yorum
Akhisar Yorum Akhisar Yorum Akhisar Yorum
Akhisar Yorum
Akhisar Yorum
 
Akhisar Yorum
 
Suyu Çocuklarla Buluşturan Park

Ana Sayfa » Siyaset » CHP'de İzmir'in Başlattığı Yürüyüş Akhisar'dan Geçti

CHP'de İzmir'in Başlattığı Yürüyüş Akhisar'dan Geçti

 
20 Haziran 2017 Salı 14:49
Okunma: 878
Yorum YapYazdır
 
Akhisar Haber, Press Haber
 
CHP'de İzmir'in Başlattığı Yürüyüş Akhisar'dan Geçti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından Ankara'dan yola çıktığı 'Adalet Yürüyüşü'ne destek için CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından İzmir'den İstanbul'a başlatılan yürüyüş 4'üncü gününde, Manisa'nın Saruhanlı ilçesinden sonra bu sabah Akhisar'a gelerek Akhisar CHP Örgütüyle buluştu. 

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'na yargılandığı MİT TIR'ları davasında 25 yıl hapis cezası verilip, tutuklanmasından sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen 15 Haziran'da Ankara'daki Güvenpark'tan 'Adalet yürüyüşü' başlattı. CHP İzmir İl Başkanlığı da bu yürüyüşe destek kararı aldı. Yaklaşık 700 partili, 17 Haziran Cumartesi günü İzmir'den çıktıkları yürüyüşe Manisa'nın Saruhanlı İlçesi'nde devam etti. Bu sabah Akhisar İlçe Örgütüyle buluşan yürüyüş grubu Özel Doğuş Hastanesi arkasında buluştu. CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven ve Akhisar İlçe Başkanı İsmail Şahin burada birer konuşma yaptı. CHP Akhisar İlçe Başkanı Şahin, "Genel Başkanımız Kemal KılıçdaroğluAnkara'dan başlattığı ve İstanbul Maltapa'da sona erecek bu onurlu yürüyüşe destek vermek için buradayız. Kendisine saygı ve selamlarımızı iletiyoruz. Bu onurlu yürüyüşün Ege ve Türkiye olarak arakasındayız. Adalet ve hukukun olmadığı yerde faşizm vardır. Bugün,  üniversiteler, fakülteler susumuş, emekçiler haklarını aramak için yürüyemiyorsa adaletten söz edemyiz. 16 Nisan'da hayır bileşenleri olarak hukusuzluğa, tek adamlığa ve parti cumhuriyetine 'Hayır'' dedik. Parlemonta sistemini yeniden geri getireceğiz. faşizme teslim olmayacağız. Daha önce aydınlar, yazarlar, bazı basın, CHP Fetullah Gülen yapılanmasına FETÖ  diyordu, o zaman bugünkü sistemi savunanlar övgüler yağdırıyordu. Bugün o zaman FETÖ diyenler yargılanıyor, sahip çıkanlar yine dışarıda. Bunun için adalet istiyoruz. hukusuzluğa karşı, adil yargılanma için 'Adalet' istiyoruz. Faşizme teslim olmamak için, yeniden parlamenter sistemi kurmak için, her kes için adalet istiyoruz'' dedi. Şahin konuşmasını şöyle tamamldı:

"Gazetecimiz ve yazarlarımız FETÖ terör örgütü diye yıllarca mücadele verdiler. Milletvekillerimiz parlamentoda Fethullah Gülen için FETÖ örgütü ile mücadele verdiler. Onların karşısında AKP milletvekilleri diyarlardı ki bu hoca yüzyılın en değerli adamı ama yılan onları da soktu. Şimdi Fethullah Gülen’e FETÖ terör örgütü diyenler hapiste, o gün FET֒yü Fethullah Gülen’i savunanlar dışarıda. Bunun için adalet istiyoruz ve bunun için yollardayız. Bunun için Türkiye’de tekrar diktatörlüğe son vereceğiz, Cumhurbaşkanlığı seçiminde bütün Türkiye’de hayır bileşenler mutlaka ve mutlaka parlamenter sistemi tekrar kuracağız. Öyle bir Cumhurbaşkanı seçeceğiz ki etnik yapı demeden, ayrışım yapmadan, kuzey, güney, doğu ve batı demeden Türkiye’yi kucaklayacak bir Cumhurbaşkanı seçeceğiz.

TÜM YARGIÇLAR, HAKİMLER ve BÜROKRATLAR BİR AKP ÜYESİ YADA SEMPATİZANIDIR

16 Nisan’dan sonra iyi bakın arkadaşlar, tüm yargıçlar, hakimler, bürokratlar bir AKP üyesi yada sempatizanıdır. Bunu unutmayacağız, onun için adalet istiyoruz, onun için yollardayız ve onun için mücadeledeyiz.” 

İzmir il örgütü olarak Akhisar gibi Türkiye’nin gözbebeği olan bir şehirde geçmişte tütünü, şimdi de zeytinin baş şehrinde olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek sözlerine başlayan CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven şöyle dedi: “iyi ki buradayız iyi ki birlikteyiz. Sayın arkadaşlar, değerli yol arkadaşlarım bildiğiniz gibi genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu adalet istiyorum diyerek yollara düştü. Ankara’dan İstanbul’a yürüyor, Türkiye’de adaletin, hukukun, adil bir mahkeme, adil bir yargılama olmadığı için adalet artık mülkün temeli olmadığı için genel başkanımız bir yürüyüş başlattı. Bu şanlı ve anlamlı yürüyüşe bir anlam daha katmak için Ege olarak katkı sunmak için İzmir’den yola çıktık. Mustafa Kemal Atatürk, ulu önderimiz 9 Eylül 1922’de İzmir’de bu Cumhuriyet’i ve bağımsızlığımızı bize emanet etti. Kurucu liderimiz İzmir’e Türkiye’yi emanet etti. Bu emanete layık olmak için hep birlikte yürüyoruz. Manisa’da ve Saruhanlı’da yürüdük, şimdi de Akhisar’da yürüyoruz. Elbette daha da yürüyeceğiz. Taki bu ülkede demokrasi, barış, özgürlük ve adalet gelinceye kadar. Bağımsız Türk yargısı tekrar oluşuncaya kadar tekrar hukukun üstünlüğü Türkiye’de bağımsız yargılar kuruluncaya kadar bu mücadelemiz devam edecektir. Halkın oyları ile seçilmiş 100 binin üzerinde oy almış yurtsever, demokrat, Cumhuriyetçi, Atatürkçü insan Enis Berberoğlu hukuksuz bir şekilde, adaletsiz bir şekilde bir mahkeme kararı ile 25 yıl hapis cezalısına çarptırılmıştır ve Maltepe cezaevinde tutukludur.

Sevgili arkadaşlar parlamenterin bile artık özgürlüğünün tartışıldığı parlamenterlerin özgürlüğünün artık kalmadığı bir ülkede demek ki adalet yoktur, hukuk yoktur ve demokrasi yoktur. Adalet herkes için gereklidir. Herkes bir gün adalete ihtiyacı olabilir, bugün ki yönetimin de bugün ki iktidarın da bir gün adalete mutlak ihtiyacı olacaktır. Onun için sevgili arkadaşlarım adalet en önemli bir ülkenin düzeninin unsurudur. Bu unsuru kaybedersek devletimizi kaybederiz. Atatürk’ün bize mirası olan Cumhuriyet’i riske atarız, bugün bu risk altındayız. Onun için adaleti bu ülkede tekrar inşaa etmek zorundayız. Bu mücadelemizin anlamı da budur, bu mücadele Cumhuriyet mücadelesidir, barış mücadelesidir, özgürlük, insan hakları mücadelesidir.

Tutuklanan parlamenter üyeleri derhal serbest bırakılmalıdır, öğretim üyeleri, öğrenciler, gazeteciler de serbest bırakılmalıdır. Dünya şampiyonu olduğumuz gazeteci tutuklanmasında birinci sırada olduğumuz bir ülke durumuna geldik.

Akhisar bu ülkenin batı yüzünün önemli bir ilçesidir, Manisa ve İzmir’de önemli bir kentimizdir. Onun için hep birlikte İzmir, Manisa ve Balıkesir olarak bu ülkeye bu topluma bu halka bu vatana karşı görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmekle görevliyiz. Hep birlikte Kılıçdaroğlu’nun bu anlamlı adalet mücadelesini yürekten destekleyeceğiz. Hep birlikte bunun mücadelesi için yollara çıktık yolumuzu devam ettireceğiz. Genel başkanımız ile Gebze’de buluşarak İstanbul, Maltepe’ye yürüyeceğiz ve demokrasiyi anlatmaya halkımıza ve dünyaya duyuracağız.

Bu mücadelemiz haklı bir mücadeledir, kutlu bir mücadeledir, tarihi bir mücadeledir. Bu dünyadaki üçüncü büyük yürüyüştür. Çin’de, Hindistan’da ve şimdi Türkiye’de oluyor. Bu büyük kavga zaferle sonuçlanacaktır. Tarihe altın harflerle yazılacaktır, bundan hiçbiriniz kuşku duymasın” dedi.

Akhisar’da gerçekleşen yürüyüşe CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, İzmir İl Başkan Yardımcısı Okan Karlıdağ, Manisa CHP İl Başkanı Halil Tokul, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Menemen CHP İlçe Başkanı Hürol Taklak, Aliağa CHP İlçe Başkanı Özcan Durmaz, Soma CHP İlçe Başkanı Levent Elbinsoy, Kırkağaç CHP İlçe Başkanı Şerif Ozan İren ve çok sayıda partili üyeler katıldı. İzmir Karabağlar İlçe Başkanı, Şehzadeler İlçe Başkanı,  CHP Soma İlçe Başkanı ve Yönetimi yer aldı.Buradan yürüyüşe geçen grup, Hilaliye Caddesine yürüdü. Ellerinde sadece 'Adalet' yazılı pankartlar taşıyan partililer, "Adalet haktır susma hayır" ve "Gün gelecek devran dönecek, AKP halka hesap verecek" sloganları atarak yürüyüşe geçti. Hilaliye Caddesi,Belediye önü,Tepemezarı, Öğretmen Evi arkasından CHP Lokali önünden geçilerek Yeni Garaja kadar yüründü. Daha sonra Akhisar CHP Örgütü ayrıldı.

 
20 Haziran 2017 Salı 14:49
Okunma: 878
Yorum YapYazdır
 
Akhisar Haber, Press Haber
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak03:55
  • Güneş05:52
  • Öğlen13:17
  • İkindi17:10
  • Akşam20:23
  • Yatsı22:05
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
31
22
4
5
70
2
Fenerbahçe
31
20
7
4
67
3
Beşiktaş
31
20
6
5
66
4
İstanbul Başakşehir
31
14
12
5
54
5
Trabzonspor
31
14
11
6
53
6
Bursaspor
31
14
8
9
50
7
Mersin İdman Yurdu
31
12
7
12
43
8
Torku Konyaspor
31
11
8
12
41
9
Gençlerbirliği
31
10
10
11
40
10
Eskişehirspor
31
8
12
11
36
11
Gaziantepspor
31
10
6
15
36
12
Akhisar Bld.Spor
31
8
11
12
35
13
Kasımpaşa
31
9
8
14
35
14
Medicana Sivasspor
31
9
7
15
34
15
Çaykur Rizespor
31
8
7
16
31
16
KDÇ Karabükspor
31
6
7
18
25
17
SAİ Kayseri Erciyesspor
31
4
11
16
23
18
Balıkesirspor
31
5
8
18
23
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Tarihte Bugün
1823 - Şili'de kölelik yasaklandı.
1866 - Tennessee, Amerikan İç Savaşı sonrasında birliğe tekrar kabul edilen ilk eyalet oldu.
1901 - Yazar O. Henry, zimmet suçundan Austin, Texas'ta üç yıl kaldığı hapishaneden iyi hal nedeniyle salıverildi.
1911 - III. Hiram Bingham, Machu Picchu'yu (İnka'ların kayıp şehri) yeniden keşfetti.
1915 - Şikago'da yolcu gemisi battı: 845 kişi öldü.
1923 - Günümüz Türkiye'sinin sınırlarının çizildiği Lozan Antlaşması imzalandı.
1931 - Pittsburgh'da (Pensilvanya) yaşlılar evinde çıkan yangında 48 kişi öldü.
1936 - İspanya hükümeti iç savaş nedeniyle dünyadan yardım istedi.
1943 - II. Dünya Savaşı: İngiliz ve Kanada uçakları geceleri, ABD uçakları gündüzleri Hamburg'u bombaladı. Kasım'da operasyon bittiğinde 9.000 ton patlayıcı kullanılmış, 30.000 den fazla insan ölmüş ve 280.000 bina yıkılmış olacaktı.
1950 - Gazeteciler Cemiyeti sansürün kaldırılışını Basın Bayramı ilan etti.
1952 - Merzifon ve Akşehir'de sel: 77 ev yıkıldı, 500 büyükbaş hayvan öldü, tarım alanları sular altında kaldı.
1955 - Ekrem Koçak 800 metrede Akdeniz Oyunları rekoru kırarak birinci oldu.
1958 - Türkiye'nin Kıbrıs'a asker gönderme önerisini İngiltere reddetti.
1959 - Irak'ta 1000 kadar Kerkük Türkmeni'nin katledildiği açıklandı.
1960 - Basın Ahlak Yasası imzalandı.
1963 - Sendikalar Kanunu ile Toplu İş Sözleşmesi, Grev ve Lokavt Kanunu çıktı.
1967 - 11 Mayıs'ta greve giden ve haklarını almak için Ankara'ya yürüyüşe geçen Manisalı 90 temizlik işçisi 930 kilometre kat ederek Ankara'ya vardı.
1967 - Dokunulmazlığı kaldırılan Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili Çetin Altan iptali istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.
1968 - Polisin İstanbul Teknik Üniversitesi Yurdu'nu bastığı sırada dövdüğü gençlerden Hukuk Fakültesi öğrencisi Vedat Demircioğlu sekiz gün komada kaldıktan sonra öldü.
1974 - Yunanistan'da yedi yıldır süren cunta yönetimi sona erdi; sürgündeki Konstantin Karamanlis hükümeti kurmak üzere geri döndü.
1977 - Dört gün süren Libya-Mısır savaşı sona erdi.
1985 - Yeşilköy Havaalanı'na, Atatürk Havalimanı adı verildi.
1986 - Kartal, İstanbul'da tren kazası: 9 ölü, 18 yaralı.
 
Arşiv
 
Süper Loto
14.05.2015 Tarihli Çekiliş Sonucu030506070846
 
On Numara
11.05.2015 Tarihli Çekiliş Sonucu05091214152021222526273440434749525464687177
 
Sayısal Loto
09.05.2015 Tarihli Çekiliş Sonucu051011121633
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık