Akhisar Yorum
Akhisar Yorum
Akhisar Yorum
Akhisar Yorum Akhisar Yorum Akhisar Yorum
Akhisar Yorum
Akhisar Yorum
 
Akhisar Yorum
 
Suyu Çocuklarla Buluşturan Park

Ana Sayfa » Siyaset » Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Akhisar'da

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Akhisar'da

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar’da bir dizi ziyaret programı gerçekleştir

 
20 Mayıs 2015 Çarşamba 15:03
Okunma: 2999
Yorum YapYazdır
 
Akhisar Haber, Press Haber
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Akhisar'da

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar’da bir dizi ziyaret programı gerçekleştirdi.

Akhisar Ticaret Borsası arkasında bulunan Gülbeyaz-ı Ziyafet Restoran önünde Akhisar Büyükşehir Koordinatörü Doğan Ensivri, Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı İbrahim Uğurlu, yönetimi, partililer ve birçok Akhisarlı vatandaş tarafından karşılanan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e MHP Manisa Adayları Zeynel Balkız, Hasan Eryılmaz, Yaşar Coşkun ve Osman Oktay’da eşlik etti.

Ergün, ilk olarak Gülbeyaz-ı Ziyafet Restoranda Akhisarlı merkez ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri burada yaptığı konuşmasında; “Muhtarlarımız, partililerimiz ve çalışanlarımızla birlikte buradayızManisa Büyükşehir Belediye başkanımız sayın Cengiz Ergün bugün Akhisar’da misafirimiz oldu ben sözü ona bırakıyorum. . Katıldığınız için hepinize teşekkür ederim.” Dedi.

Manisa’nın Büyükşehir olmasıyla 300 bin nüfustan 1 milyon 360 bine hizmet sağlamaya başladıklarını ifade eden Cengiz Ergün; “5 sene Manisa Belediyesinde hizmetlerimizi sürdürmüştük. 100’ün üzerine projeyi Manisa’da hayata geçirdik. Manisa değişiyor sloganıyla Manisa’yı epey bir değiştirdik. Şimdi nasip oldu 14 ay öncesi 300 bin nüfustan 1 milyon 360 bin nüfusa dayanan ve bütün il sınırlarını kapsayan Büyükşehir’in yetkileriyle ulaşımından, asfalt çalışmasına mezarlıktan itfaiye hizmetine yani belediyeciliğin yüzde 75-80’inin tamamı büyükşehir belediyesinin yetkisinde. Sadece ilçe belediyelerine kalan iş mevcut çöpleri toplamak, sosyal aktiviteleri konserdir, söyleşidir, çalıştay gibi yerel aktiviteleri yapmak. Bunun dışında tabi kendisine bağlı bulunan mahallelerin eski adıyla köylerin ve merkez olmak üzere oralarda kaldırım düzenlemesi taş döşemeleri kendisine kalmış park bahçe düzenlemeleri de ilçe belediyesinde devam ediyor.

Sadece Akhisar’da Değil 17 İlçede Aynı

Ancak şununda bilinmesini istiyorum. İlçe belediyelerinin yeni yapılan kanuni düzenlemelerle gerekli desteği bulduğuna inananlardan değilim. Yani bugün sadece Akhisar belediyesi değil, 17 ilçemizde aynı sıkıntıyı serzenişi yaşamakta. Bununla ilgili hükümet mecliste torba yasaya bunların düzenlemeleriyle ilgili çalışmaları başlatmıştı. Ancak maalesef bugüne kadar hayata geçirilemedi. O açıdan Büyükşehir artık 14 aylık süre içerisinde bu çalışmaların içerisinde öncelikle her ilçenin koordinasyon merkezlerinin oluşturma noktasında çalışma başlatmıştık, binaların kiralanması bütün sistemlerin aktarılması devirlerin ve personellerin oluşturulması bu kadrolar sahaya çıkma noktasında çalışmalara başladı. Sadece bulunla kalmadı araç gereç noktasında da çalışmaların planlamaları yapıldı. Binalar kadrolar ve mevcut eldeki imkanlara göre ilaveler yapılması noktasında sadece Manisa’nın genelinde 500’ün üzerinde araç ve gereç alımı yapıldı. İtfaiye hizmetleri için 20 milyonluk araç ihalesi yapıldı. Önümüzdeki ayın başında 50 noktaya dağılacak bir hizmet olacak. Bu sadece örnek verdiğim bir hizmettir.

MASKİ’yi sıfırdan oluşturduk

Büyükşehir hizmetleri yakında sizlere fazlasıyla yansıyacağından hiç şüpheniz olmasın. Aksaklıklar olacaktı, yaşandı bir geçiş dönemiydi ilk defa kurulan 2014 Temmuz’unda faaliyetine ilk defa start verdiğimiz MASKİ yani Su Kanal İdaresi Genel Müdürlüğünü de sıfırdan yeni oluşturduk. Bir mekan açıyorsunuz bu dükkanın oturması zaten hemen hemen zaten 1 sene bu ticarette de böyledir.

Bütün ilçe belediyelerinden devir işlemleri oldu. Bu süreçte her zaman geçişler sancılıdır, hepimiz insanız tez canlıyız hemen hizmetleri bir anda olsun istiyoruz. Bende Büyükşehir Belediye başkanı olarak istiyorum. Bütün ekibimde istiyor.

3 Senede Bütün Yollar Bitecek

Burada muhtarları ilgilendiren bir konu mahalle yollarının asfalt yolların yapılması Şubat ayında bunun ihalesine çıktık. İl Özel İdaresinin büyükşehir olmadan önce 2013’te yıllık Manisa’nın tamamında köy yollarıyla ilgili harcamış olduğu bedel 14 Milyon TL, biz geldik bunun bütün alanında çalışmalarını yaptık. Manisa’nın tamamı ilçelere bağlanan mahalle yolları 4600 kilometre bunun planlamasını acil ivedi olan bizzat yollar tek tek gezilerek üçe bölündü. Bunun ilk yıl itibariyle 1600 kilometre stabilize asfalt yapılması, 200 kilometre de sıcak asfalt yapılması ihalesini Şubat ayında startını verdik Nisan ayında ihalesi tamamlandı. 21 tane firma girdi 1 firmanın itirazı üzerine KİK’e gitti, 120 Milyon yaklaşık maliyet ile çıkılan bu ihale 77 milyon artı KDV ile yani 95 Milyon civarında bir rakamla ihalesi yapıldı. Keşke itiraz gelmeseydi şuanda tüm köy yollarının asfalt çalışması yapılmıştı. Ama inanıyorum ki ama bu hafta ama 15 gün KİK’in kararını kanunen beklemek zorundayız. İstediğimiz şekilde hareket etme hakkımız yok. Yönetmelik neyse bu karar beklenecek. Sonuç itibariyle Akhisar’da da bütün Manisa’nın ilçelerinde bu asfaltlama çalışması 4 ay içinde yapılacak. Bazı yollarımızın da alt yapısı yapılacak, bunlar 400-500 kilometre arasında yolun alt yapısı yapılacak. Alt yapısını yapmadan yolların yapılmaması konusunda prensibimiz var, neden yaptığın hizmet 1 sene sonra tekrar bozulması söz konusu olduğu içindir. 3 sene de Manisa’nın bütün yollarını asfalt yapmayı Cengiz Ergün olarak sözünü veriyorum.

Önemli Caddeleri Aldılar Diğer Sokakları Bıraktılar

Akhisar noktasında söylenecek çok şey var. Geçen ay meclis toplantısında alınan karar gereği bize hiçbir konu paylaşılmadan sadece bir kere ilgili teknik ekip görüşmeleri yapmışlardı. Belli bir noktada yol ve yeşil alanlar noktasında her ilçe ile mutabakat sağlamaya çalıştık. Akhisar noktasında maalesef mutabakat sağlanamadı. Fikrimiz alınmadı, danışılmadı sonuç itibariyle ben bu sokakları sana bırakıyorum felsefesiyle AK Partinin meclisteki sayısal çoğunluğuyla hareket ederek bize Akhisar’da hemen hemen yüzde 70-80’e yakın sokakları büyükşehire bırakıldı. Sadece Tahir Ün Caddesi merkezler gibi diğer en önemli noktalar Akhisar Belediyesine bırakıldı. Bende mecliste şunu söyledim. Varsın olsun versinler. Bizlerde imkanlarımız dahilinde Manisa’yı nasıl değiştirdiysek geriye kalan 4 yıl içinde Akhisar’a hizmet yapmaktan kaçınmayız dedik ve bunun sözünü verdik. Sonuçta Akhisar’ın bütün sokakları yüzde 70-80’e yakını Büyükşehir belediyesine geçmiş durumda. Artık Akhisar’da önemli bir şantiyemiz var, çalışmayan şantiyeyi çalışır duruma getirdik. Sonuç itibariyle bunların tamamı buradaki yerel hizmetleri sahada artık yapma noktasında zaten ilgili müdürlüklerimiz start verdi.

Akhisar’da Bir Tane Park Vermediler

Gönül isterdi ki Akhisar’ın içinde Büyükşehir’in büyük bir parkı olsun. Bir tane park vermediler. Hizmetin siyaseti olmaz, sonuçta herkes bu makama bir partiyi temsilen geliyor. Seçildikten sonra rozeti bir kenara bırakılarak vatandaşa hizmetin nasıl daha iyi yapabilirin istişareleriyle konuşa konuşa çözülmeli ben buna inananlardanım. Ancak bu güne kadar bunu göremedik.

Akhisar’dan Proje Getirmiyorlar, Bekliyorum Bekleyeceğim

Akhisar’a oto terminal, gençlik merkezi, yeni hal binası, kreş evleri yapılması lazım bunlarla ilgili bize yer gösterin, tabiki burada yerelde Akhisar Belediyesi öncülüğünde start verilmesi lazım. Bizlerde yapılması gereken bu projeleri kendi imkanlarımızla belli bir program dahilinde yapmak bizim görevimiz. Maalesef bugüne kadar hala bekliyorum, beklemeye de devam edeceğim. Getirirlerse yaparız getirmezlerse biz kendi alanlarımızda yine hizmetlerimizi yine Akhisar’a fazlasıyla yapmaya çalışırız.


Ergün konuşmasının ardından MHP Manisa Milletvekillerini tanıtarak “Birilerine artık sarı kart mı göstereceksiniz, kırmızı kart mı göstereceksiniz sonuçta bunları sandıkta hep beraber göreceğiz inşallah. Teşkilatlarıyla, Büyükşehir’in gücüyle ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde bizleri temsil edecek bu kardeşlerimle bu ülkeye bu ile bu ilçeye en iyi en güzel hizmetleri götürmek bizim boynumuzun borcu hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

 
20 Mayıs 2015 Çarşamba 15:03
Okunma: 2999
Yorum YapYazdır
 
Akhisar Haber, Press Haber
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak03:55
  • Güneş05:52
  • Öğlen13:17
  • İkindi17:10
  • Akşam20:23
  • Yatsı22:05
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
31
22
4
5
70
2
Fenerbahçe
31
20
7
4
67
3
Beşiktaş
31
20
6
5
66
4
İstanbul Başakşehir
31
14
12
5
54
5
Trabzonspor
31
14
11
6
53
6
Bursaspor
31
14
8
9
50
7
Mersin İdman Yurdu
31
12
7
12
43
8
Torku Konyaspor
31
11
8
12
41
9
Gençlerbirliği
31
10
10
11
40
10
Eskişehirspor
31
8
12
11
36
11
Gaziantepspor
31
10
6
15
36
12
Akhisar Bld.Spor
31
8
11
12
35
13
Kasımpaşa
31
9
8
14
35
14
Medicana Sivasspor
31
9
7
15
34
15
Çaykur Rizespor
31
8
7
16
31
16
KDÇ Karabükspor
31
6
7
18
25
17
SAİ Kayseri Erciyesspor
31
4
11
16
23
18
Balıkesirspor
31
5
8
18
23
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Tarihte Bugün
1823 - Şili'de kölelik yasaklandı.
1866 - Tennessee, Amerikan İç Savaşı sonrasında birliğe tekrar kabul edilen ilk eyalet oldu.
1901 - Yazar O. Henry, zimmet suçundan Austin, Texas'ta üç yıl kaldığı hapishaneden iyi hal nedeniyle salıverildi.
1911 - III. Hiram Bingham, Machu Picchu'yu (İnka'ların kayıp şehri) yeniden keşfetti.
1915 - Şikago'da yolcu gemisi battı: 845 kişi öldü.
1923 - Günümüz Türkiye'sinin sınırlarının çizildiği Lozan Antlaşması imzalandı.
1931 - Pittsburgh'da (Pensilvanya) yaşlılar evinde çıkan yangında 48 kişi öldü.
1936 - İspanya hükümeti iç savaş nedeniyle dünyadan yardım istedi.
1943 - II. Dünya Savaşı: İngiliz ve Kanada uçakları geceleri, ABD uçakları gündüzleri Hamburg'u bombaladı. Kasım'da operasyon bittiğinde 9.000 ton patlayıcı kullanılmış, 30.000 den fazla insan ölmüş ve 280.000 bina yıkılmış olacaktı.
1950 - Gazeteciler Cemiyeti sansürün kaldırılışını Basın Bayramı ilan etti.
1952 - Merzifon ve Akşehir'de sel: 77 ev yıkıldı, 500 büyükbaş hayvan öldü, tarım alanları sular altında kaldı.
1955 - Ekrem Koçak 800 metrede Akdeniz Oyunları rekoru kırarak birinci oldu.
1958 - Türkiye'nin Kıbrıs'a asker gönderme önerisini İngiltere reddetti.
1959 - Irak'ta 1000 kadar Kerkük Türkmeni'nin katledildiği açıklandı.
1960 - Basın Ahlak Yasası imzalandı.
1963 - Sendikalar Kanunu ile Toplu İş Sözleşmesi, Grev ve Lokavt Kanunu çıktı.
1967 - 11 Mayıs'ta greve giden ve haklarını almak için Ankara'ya yürüyüşe geçen Manisalı 90 temizlik işçisi 930 kilometre kat ederek Ankara'ya vardı.
1967 - Dokunulmazlığı kaldırılan Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili Çetin Altan iptali istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.
1968 - Polisin İstanbul Teknik Üniversitesi Yurdu'nu bastığı sırada dövdüğü gençlerden Hukuk Fakültesi öğrencisi Vedat Demircioğlu sekiz gün komada kaldıktan sonra öldü.
1974 - Yunanistan'da yedi yıldır süren cunta yönetimi sona erdi; sürgündeki Konstantin Karamanlis hükümeti kurmak üzere geri döndü.
1977 - Dört gün süren Libya-Mısır savaşı sona erdi.
1985 - Yeşilköy Havaalanı'na, Atatürk Havalimanı adı verildi.
1986 - Kartal, İstanbul'da tren kazası: 9 ölü, 18 yaralı.
 
Arşiv
 
Süper Loto
14.05.2015 Tarihli Çekiliş Sonucu030506070846
 
On Numara
11.05.2015 Tarihli Çekiliş Sonucu05091214152021222526273440434749525464687177
 
Sayısal Loto
09.05.2015 Tarihli Çekiliş Sonucu051011121633
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık